Leve 2-Unit3 Ben’s Lunch

Ben often buys lunch at school

He usually spends around $5.00 for lunch

Here are the prices of some of the things on the menu

Sandwiches are $1.50

Ben likes sandwiches, but yesterday he had two slices of pizza

A slice of pizz costs the same as a sandwich

©著作权归作者所有,转载或内容合作请联系作者
平台声明:文章内容(如有图片或视频亦包括在内)由作者上传并发布,文章内容仅代表作者本人观点,简书系信息发布平台,仅提供信息存储服务。

推荐阅读更多精彩内容